Kumlinge skola

hemundervisning

(SAGA) Jag tycker att det går bra med undervisning på distans. det är mycket lättare än vad jag hade trott att det skulle vara. Trodde typ att det sku bli jätte jobbigt med skolböcker å dator osv. De e bra på de vise att vi får oftast ta paus lite när det passar så man har tid å gå ut med hunden å sånt. De dock synd att vi inte har bild och sådana ämnen, jag skulle ju ändå inte haft idrott nu på våren. Det e ju också bra på de viset att vi sen har fått känna på hur det känns att va hemundervisad också, för i finland så har man ju inte skolplikt så endel är ju hemundervisade från förrut.

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.